Bezpečnostně právní akademie Plzeň, s. r. o. plně odpovídá požadavkům na vzdělávání stanovených Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvem vnitra. Poskytuje středoškolské odborné vzdělání s maturitní zkouškou bezpečnostně právního a sociálně právního zaměření.

Způsob, kvalita výuky a individuální přístup, který škola poskytuje, jsou předpokladem pro další rozvoj a vzdělávání studentů na vysokých školách. Moderní a inovativní forma výuky využívá vlastní e-learningový program EKNIHOVNA, který spojuje požadavky moderní výuky a současné legislativy.

Na počátku dnešních Bezpečnostně právních akademií stál záměr Josefa Krysty, olympijského reprezentanta a absolventa Karlovy univerzity, založit soukromou školu bezpečnostně právního zaměření. V březnu roku 1992 byla Ministerstvu školství České a slovenské federativní republiky předložena ke schválení pedagogická dokumentace jednotlivých studijních oborů a v dubnu téhož roku byla škola oficiálně zapsána do rejstříku škol. S tímto pedagogickým záměrem vyjádřilo souhlas i Ministerstvo vnitra ČSFR. Výuka byla zahájena v září roku 1992.

Střední odborná škola ochrany osob a majetku (SOŠ OOM) v prvních letech nabízela vzdělání v denním, večerním i pomaturitním studiu, později bylo přidáno ještě studium dálkové. Výuka byla zahájena v prostorách Středního odborného učiliště železničního na ulici Středulinského v Ostravě-Hrabůvce. Úpravou 1. a 5. patra nedalekého internátu železničního učiliště na ulici Moravské škola fungovala až do konce roku 2005, tedy téměř 12 let. Během uplynulých let založil Mgr. Josef Krysta další čtyři školy stejného typu v Brně, Plzni, Malých Svatoňovicích a Karviné. V Karviné má škola již jiného majitele, ostatní školy změnily svůj název na Bezpečnostně právní akademie. Mimo nezadržitelný odborný rozvoj, kdy se školy staly velmi prestižní a zapsaly se i do historie, jak lze sledovat i v Muzeu Policie ČR v Praze, od roku 2013 otevřel další Bezpečnostně právní akademii v Praze.

Naše škola má již dvacetiletou tradici. Působíme v pěti městech České republiky - Plzni, Praze, Brně, Ostravě, Malých Svatoňovicích.

Absolvent naší školy Petr Králík byl vyznamenaný prezidentem Václavem Klausem za hrdinství při misi v Afganistánu. S nasazením života zachránil dva těžce zraněné britské vojáky.